Thursday, June 23, 2016

Modlitwa do Tęczowego Chrystusa (Rainbow Christ Prayer in Polish)

Tęczowy Chryste, ucieleśniasz wszystkie barwy świata. Tęcze łączą różne wymiary rzeczywistości: niebo i ziemię, wschód i zachód, to, co queer, i to, co nie queer. Przypominaj nam o wartościach wyrażanych przez tęczową flagę społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transpłciowych.Czerwień to życie, korzeń ducha. Żywy i kochający siebie samego Chryste, jesteś naszym Korzeniem. Uwolnij nas od wstydu i obdarz nas łaską zdrowej dumy, byśmy mogli podążać śladem swego wewnętrznego światła. Przez czerwony kolor tęczy dziękujemy Bogu, że stworzył nas takimi, jakimi jesteśmy.
Pomarańcz to seksualność, ogień ducha. Erotyczny Chryste, jesteś naszym Ogniem, Słowem, które stało się ciałem. Uwolnij nas od wyzysku i obdarz łaską wzajemnych relacji. Przez pomarańczowy kolor tęczy roznieć w nas ogień namiętności.
Żółty to szacunek do samego siebie, centrum ducha. Chryste, który nie wstydzisz się siebie samego, jesteś naszym Centrum. Uwolnij nas od ukrywania się i obdarz nas odwagą i łaską przyznania się do siebie. Przez żółty kolor tęczy buduj w nas pewność siebie.
Niebieski to wyrażanie samych siebie, głos ducha. Chryste Wyzwolicielu, jesteś naszym Głosem, przemawiającym przeciwko wszelkim postaciom opresji. Uwolnij nas od apatii i obdarz łaską aktywności. Przez niebieski kolor tęczy motywuj nas, byśmy żądali sprawiedliwości.
Zieleń to miłość, serce ducha. Niepokorny, wyjęty spod prawa Chryste, jesteś naszym Sercem, łamiącym zasady z miłości. W świecie poddanym obsesji czystości, dotykasz chorych i jesz z wyrzutkami. Uwolnij nas od konformizmu i obdarz łaską zbaczania. Przez zielony kolor tęczy napełnij nasze serca nieposkromionym współczuciem dla wszystkich istot.
Fiolet to wizja, mądrość ducha. Chryste wzajemnych powiązań, jesteś naszą Mądrością, tworząca i podtrzymującą wszechświat. Uwolnij nas od izolacji i obdarz łaską współzależności. Przez fioletowy kolor tęczy połącz nas z innymi i z całym stworzeniem.Barwy tęczy jednoczą się, by stworzyć jedno światło, koronę uniwersalnej świadomości. Hybrydowy i Wszechogarniający Chryste, jesteś naszą Koroną, ludzką i boską. Uwolnij nas od ścisłych kategorii i obdarz łaską przeplatających się tożsamości. Prowadź nas przez tęczę poza myślenie czarno-białe ku pełnemu spektrum życia.
Tęczowy Chryste, Ty oświecasz świat i tworzysz tęcze jako obietnice wsparcia wszelkiego życia na ziemi. W tęczowej przestrzeni możemy dojrzeć wszystkie te ukryte połączenia między seksualnościami, płciami i rasami. Obyśmy, niczym tęcza, ucieleśniali wszystkie barwy świata! Amen.

Rainbow Christ Prayer: Przetłumaczone przez Łukasz Liniewicz i Jarek Kubacki.


http://www.jesusinlove.blogspot.com/Jesus in Love Blog on LGBT spirituality and the arts

No comments: